Ժամանակացույց-2016/Program-2016

Ժամանակացույց-2016/Program-2016
ՀՀ ԱՌԱՋԻՆ ՏԻԿԻՆ ՌԻՏԱ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻ ԲԱՐՁՐ ՀՈՎԱՆՈՒ ՆԵՐՔՈ
ՀՀ ՄՇԱԿՈՒՅԹՒ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ԹԱՏԵՐԱԿԱՆ ԳՈՐԾԻՉՆԵՐԻ ՄԻՈՒԹՅՈՒՆ
Մոնոներկայացումների
«ԱՐՄՄՈՆՈ»
Միջազգային թատերական փառատոն
Երևան - 2016
ապրիլի 29-ից մայիսի 3-ը


29 ապրիլի

18:00 - Փառատոնի բացում - Տիկնիկային թատրոն
18:30 - Հայկ Պետրոսյան «Եթե ես լինեի ՊաՊա» /Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
19:30 - Մարջոլայնե Oգեր «Կինը» /Շվեյցարիա/ - Տիկնիկային թատրոն/Փոքր բեմ
20:00 - Արա Ասատուրյան «Զվարճալի ծերունին» /Հայ-Լեհական նախագիծ/ - Տիկնիկային թատրոն

30 ապրիլի

16:00 - Ելենա Դուդիչ «Ռոմեոյի և Ջուլիետի մասին… միայն թե նրանց ասում էին Մարգարիտա ու Աբուլֆազ» /Բելառուս/ - Փոքր թատրոն
18:00 - Ռոբերտ Հակոբյան «Բարձրաշխարհիկ մարմնավաճառի գործը» /Հայաստան/ - Ռուսական թատրոն/Փոքր բեմ
20:00 - Լիլի Խուրիթի «Կեսարն ու Դրանան» /Վրաստան/ - Փոքր թատրոն
21:00 - Սամվել Թադևոսյան «egoIST» /Հայաստան, Արմմոնո-Տրիումֆ/ Տիկնիկային թատրոն /Փոքր բեմ
21:30 - Նորա Բադալյան «Քիչ ավելի, քիչ պակաս» /Հայաստան, Արմմոնո-Տրիումֆ/ Տիկնիկային թատրոնի ճեմասրահ

1 մայիսի

14:00 - Գերա Սանդլեր «Վերջ, վերջապես» /Իսրայել/ - Փոքր թատրոն
15:30 - Ալեքսանդրաս Ռուբինովաս «Գաճաճը» /Լիտվա/ - «Մեր գյուղը» պանդոկ
16:30 - Մատեուշ Նովակ «Առջևից և ետևից» /Լեհաստան/ - Փոքր թատրոն
18:00 - Կշիշտով Գորդոն «Զվարճալի ծերունին» /Լեհաստան/ - Փոքր թատրոն
19:00 - Սուսաննա Բաղդասարյան-Ֆլեյս «Ապրել եմ ուզում» /Ֆրանսիա-Հայաստան/ - ՊՀԹ
20:30 - Պետար Միլոշևսկի «ՍԵՐ» /Մեծ Բրիտանիա/ - Փոքր թատրոն

2 մայիսի

15:00 - Աիդա Հովհաննիսյան «Արտույտը» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
15:30 - Անուշիկ Գրիգորյան «Ջրահարսը» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
16:00 - Ռուզաննա Ռամ Թունիևա «Խելագարի հիշատակարանը» /Հայաստան, Արմմոնո- Տրիումֆ/ՀԹԳՄ
16: 30 - Մանե Բաղդասարյան «Վարպետը և Մարգարիտան» /Հայաստան, Արմմոնո- -Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
18:00 - Արթուր Կարապետյան «Կույրը» /Հայաստան, Մեկ հեղինակի թատրոն/ - ՀԹԳՄ
20:00 - Ռուբեն Կարապետյան «Պետեր կապիկի զվարճալի դատավարությունը» /Հայաստան/ - Գոյ թատրոն


3 մայիսի


13:30 - Արմեն Սարգսյան «Մի եղանակ դժոխքում» /Հայաստան/ - ՀԹԳՄ
14:30 - Անահիտ Զախարյան «Ձայն մարդկային» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
15:30 - Հայարփի Ասոյան «Ձայն մարդկային» /Հայաստան/ - ՀԹԳՄ
18:00 - Վլադիմիր Ժուկով «Նովեչենտո» /Ռուսաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
19:00 - Նաիրա Եդիգարյան «Անհայտ ժամանակների մարդը» /Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն/Փոքր բեմ
19:30 - Կարինե Ջանջուղազյան «Լույսը կբացվի» /Հայաստան, Մեկ հեղինակի թատրոն/ - Տիկնիկային թատրոն
20:30 - Փառատոնի փակում - Տիկնիկային թատրոն


UNDER THE HIGH PATRONAGE OF THE FIRST LADY OF THE REPUBLIC OF ARMENIA MRS. RITA SARGSYAN
Ministry of Culture of the Republic of Armenia
Armenian Theatre Workers Union
“ARMMONO”
International Festival of Mono-Performances
Yerevan
April 29-May 3


April 29

18:00 - Opening ceremony - Puppet Theatre
18:30 - Hayk Petrosyan “If I were a PaPa” /Armenia/ - Puppet Theatre
19:30 - Marjolayne Auger “Femina” / Switzerland / - Puppet Theatre / Small stage
20:00 - Ara Asaturyan “The Funny Old Man” / Armenian-Polish project/ - Puppet Theatre

April 30

16:00 - Elena Dudich “About Romeo and Juliet… only called them Margarita and Abulfaz” /Belarus/ - Small Theatre
18:00 - Robert Hakobyan “The case of the elite prostitute” /Armenia/ - Russian Theatre / Small stage
20:00 - Lili Khuriti “Cesar and Drana” /Georgia/ - Small Theatre
21:00 - Samvel Tadevosyan “egoIST” /Armenia, Armmono-Triumph/ - Puppet Theatre/Small stage
21:30 - Nora Badalyan “A little bit more, a little bit less” /Armenia, Armmono-Triumph/ - Foyer of Puppet Theatre

May 1

14:00 - Gera Sandler “All, at last” /Israel/ - Small Theatre
15:30 - Aleksandras Rubinovas “The Dwarf” /Lithuania/ - “Our village” tavern
16:30 - Mateusz Nowak “From the front and behind” /Poland/ - Small Theatre
18:00 - Krzysztof Gordon “The Funny Old Man” /Poland/ - Small Theatre
19:00 - Susanna Baghdasaryan-Fleys “I want to live” /France-Armenia/ - State Youth Theatre
20:30 - Petar Miloshevski “LOVE” /Great Britain/ - Small Theatre

May 2


15:00 - Aida Hovhannisyan “The Lark” /Armenia, Armmono-Debut/ - Theatre Worker`s Union
15:30 - Anushik Grigoryan “The Mermaid” /Armenia, Armmono-Debut/ - Theatre Worker`s Union
16:00 - Ruzanna Ram Tunieva “Diary of a Madman” /Armenia, Armmono-Triumph/ - Theatre Worker`s Union
16:30 - Mane Baghdasaryan “The Master and Margarita” /Armenia, Armmono-Debut/ - Theatre Worker`s Union
18:00 - Artur Karapetyan “The blind” /Armenia, One author theatre/ - Theatre Worker`s Union
20:00 - Ruben Karapetian “Peter monkey funny trial” /Armenia/ - Goy Theater

May 3

13:30 - Armen Sargsyan “A season in hell” /Armenia/ - Theatre Worker`s Union
14:30 - Anahit Zakharyan “The Human voice” / Armenia, Armmono-Debut / - Theatre Worker`s Union
15:30 - Hayarphi Asoyan “The Human voice”/Armenia / - Theatre Worker`s Union
18:00 - Vladimir Zhukov “Novecento” /Russia/ - Puppet Theatre
19:00 - Naira Yedigaryan “The Man of Unknown Times” /Armenia/ - Puppet Theatre / Small stage
19:30 - Karine Janjughazyan “The sun will rise” /Armenia, One author theatre/ - Puppet Theatre
20:30 - Closing Ceremony - Puppet Theatre

ПОД ВЫСОКИМ ПАТРОНАТОМ ПЕРВОЙ ЛЕДИ РА ГОСПОЖИ РИТЫ САРГСЯН
МИНИСТЕРСТВО РА
СОЮЗ ТЕАТРАЛЬНЫХ ДЕЯТЕЛЕЙ АРМЕНИИ
Международный театральный фестиваль
“АРММОНО”
Ереван - 2016
29 апреля по 3 мая


29 апреля

18:00 - Открытие фестиваля - Кукольный театр
18:30 - Айк Петросян “ Если бы я был Папой” /Армения / - Кукольный театр
19:30 - Марджолайн Аугер “Фемина” /Швейцария/ - Кукольный театр / Малая сцена
20:00 - Ара Асатурян “Забавный старичок” /Армяно-польский проект/ - Кукольный театр

30 апреля

16: 00 - Елена Дудич “О Ромео и Джульетте… только звали их Маргарита и Абульфаз” /Беларусь/ - Малый театр
18:00 - Роберт Акопян "Дело высокооплачиваемой проститутки" /Армения/ - Русский театр / Малая сцена
20:00 - Лили Хурити “Сезар и Драна” /Грузия / - Малый театр
21:00 - Самвел Тадевосян "Эгоист" /Армения, Арммоно-Триумф/ - Кукольный театр / Малая сцена
21:30 - Нора Бадалян “Чуть больше, чуть меньше” - Кукольный театр - фойе

1 мая


14:00 - Гера Сандлер “Все, наконец” /Израиль/ - Малый театр
15:30 - Александрас Рубиновас “Карлик” /Литва/ - "Наша деревня" таверна
16:30 - Матеуш Новак "Спереди и сзади" / Польша / - Малый театр
18:00 - Кшиштоф Гордон " Забавный старичок" / Польша / - Малый театр
19:00 - Сусанна Багдасарян - Флейс "Я хочу жить" /Франция-Армения / - ТЮЗ
20:30 - Петар Милошевски "ЛЮБОВЬ" /Великобритания/ - Малый театр

2 мая


15:00 - Аида Оганесян "Жаворонок" / Армения, Арммоно-Дебют/ - СТД
15:30 - Анушик Григорян "Русалка" / Армения, Арммоно-Дебют/ - СТД
16:00 - Рузанна Рам Туниева "Записки сумасшедшего" / Армения, Арммоно-Триумф/ - СТД
16: 30- Мане Багдасаряна “Мастер и Маргарита” / Армения, Арммоно-Дебютный/ - СТД
18: 00 - Артур Карапетян “Слепой” / Армения, Театр одного автора/ - СТД
20:00 - Рубен Карапетян “Забавный судебный процесс обезьянки Питер” /Армения / - театр “Гой”

3 мая

13:30 - Армен Саргсян "Ощущение в аду" / Армения / - СТД
14:30 - Анаит Захарян "Голос человеческий" / Армения, Арммоно-Дебют/ - СТД
15:30 - Айарпи Асоян "Голос человеческий" / Армения/ - СТД
18:00 - Владимир Жуков "Новеченто" /Россия/ - Кукольный театр
19:00 - Наира Едигарян " Человек неизвестных времен" /Армения/ - Кукольный театр / Малая сцена
19: 30 - Карине Джанджугазяна "Когда рассветет" /Армения, Театр одного автора/ - Кукольный театр
20: 30 - Закрытие фестиваля - Кукольный театр