«ԱՐՄՄՈՆՈ-2018»/Ժամանակացույց

ՀՀ ՄՇԱԿՈՒՅԹՒ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
«ԱՐՄՄՈՆՈ»
միջազգային թատերական փառատոն
Երևան - 2018
ապրիլի 28-ից մայիսի 2-ը


28 ապրիլի
18:30 - Փառատոնի բացում - Տիկնիկային թատրոն
19:00 - Հովհաննես Բաբախանյան «Պատգամը»
/ԱՄՆ-Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
20:30 - Ռիմա Պիպոյան «Բարև, Քիթի»
/Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն

29 ապրիլի
12:00 - Լիլիթ Բաղդասարյան «Օ՜, երանելի օրեր»
/Հայաստան/ - ԵԹԿՊԻ Ուսանողական թատրոն
13:00 - Ժակլին Մնոյան «Տափաստանի գայլը: Impressions»
/Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
14:00 - Ռուզաննա Թունիևա «Խեղկատակ»
/Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
15:30 - Նարեկ Բաղդասարյան «ՀամլետMachine»
/Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
16:30 - Ելենա Դուդիչ «Ռոմեոյի և Ջուլիետի մասին…
միայն թե նրանց ասում էին Մարգարիտա ու Աբուլֆազ»
/Ուկրաինա, Արմմոնո-Տրիումֆ- Ռուսական թատրոն/Փոքր բեմ
19:30 - Ալեքսանդր Ալադիշև «Համլետի երազները»
/ՌԴ, Մեկ հեղինակի թատրոն/ - Փոքր թատրոն

30 ապրիլի
12:30 - Նվարդ Դուդուկչյան «Վերադառնում եմ՝ մոռացեք»
/Հայաստան, Արմմոնո-Տրիումֆ/ -
Մաչանենց տուն (ք.Էջմիածին)
14:30 - Սերխիո Նովո «Փարաջանով. կյանքի տոն»
/«ABREGO» (Իսպանիա) թատրոնի, «AGTA» (Պորտուգալիա)
պրոդյուսերական կենտրոնի և «Արմմոնո» փառատոնի
համատեղ նախագիծ / - Մաչանենց տուն (ք.Էջմիածին)
16:30 - Նարինե Գրիգորյան «Իմ ընտանիքը իմ ճամպրուկում է»
/Հայաստան, Արմմոնո-Տրիումֆ/ -
Մաչանենց տուն (ք.Էջմիածին)
19:30 - Իրինա Ջապագովա - «Ես եմ՝ Էդիթ Պիաֆը»
/ՌԴ, Մեկ հեղինակի թատրոն/ - Ռուսաստանի դեսպանատուն

1 մայիսի
12:00 - Արմեն Քուշկյան «Նաստասիայի դերում իշխան Լև
Նիկոլաևիչ Միշկին» /Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
13:30 - Ագնեսա Սերոբյան «Նահապետ Քուչակ»
/Հայաստան, Արմմոնո-Կլաս/ - Փոքր թատրոն
13:30 - Մարիամ Դավթյան «Անծանոթ կնոջ նամակը»
/Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Կամերային թատրոն
16:00 - Մարիա Վիդալ «Անտիգոնեի սիրտը»
/ Իսպանիա, Չիլի, Արգենտինա համատեղ նախագիծ/
- Փոքր թատրոն
18:00 - Բրեմներ Դյութի «Գլխապատառ»
/ԱՄՆ/ - Կամերային թատրոն
19:30 - Բիլխա Մաս Աշերով «Յանինա»
/Իսրայել/ - Փոքր թատրոն

2 մայիսի
16:00 - Մատեուշ Նովակ «Զոհաբերություն»
/Լեհաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
15:00 - Հայկ Փայտյան «Այդ սերը…»
/Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
17:30 - Էռնա Ավետիսյան «Ընդհատակ»
/Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն /Փոքր բեմ/
19:30 - Իրինա Մեգվինետուխուցեսի «Դեղին հրեշտակը»
/Վրաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
21: 00 - Փառատոնի փակում - Տիկնիկային թատրոն

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

MINISTRY OF CULTURE OF THE REPUBLIC OF ARMENIA

“ARMMONO”
International Festival of Mono-Performances
Yerevan 2018
April 28 - May 2



April 28
18:30 - Opening ceremony - Puppet Theatre
19:00 - Hovhannes Babakhanyan “Ten Commandment”
/USA - Armenia/ - Puppet Theatre
20:30 - Rima Pipoyan “Hey, Kitty!” /Armenia/ - Puppet Theatre

April 29
12:00 - Lilit Baghdasaryan “Happy Days”
/Armenia/ - Student Theatre
13:00 - Jacklin Mnoyan “Steppenwolf.Impressions'”
/Armenia/ - Small Theatre
14:00 - Ruzanna Tunieva “Jester”
/Armenia/ - Small Theatre
15:30 - Narek Baghdasaryan “Hamlet Machine”
/Armenia/ - Small Theatre
16:30 - Elena Dudich “About Romeo and Juliet…
only called them Margarita and Abulfaz”
/Ukraina, Armmono-Triumph/-Russian Theatre/ Small stage
19:30 - Alexander Aladyshev “Hamlet’s dream”
/RF, One author theatre/ - Small Theatre

April 30
12:30 - Nvard Dudukchyan “I come back, forget”
/Armenia, Armmono- Triumph/ - Machanents House,(Ejmiatsin)
14:30 - Sergio Novo “Parajanov. The feast of life”
/Joint project of “ABREGO” theatre (Spain) and “AGTA”
(Portugal) production center and “Armmono” festival
/ - Machanents House, (Ejmiatsin)
16:30 - Narine Grigoryan “My family is in my suitcase”
/Armenia, Armmono -Triumph / - Machanents House, (Ejmiatsin)
19:30 - Irina Dzhapakova “It`s me - Edith Piaf ”
/ RF, One author theatre/ - Embassy of the Russian Federation

May 1
12:00 - Armen Qushkyan “In the role of Nastasya Prince Lev
Nikolaevich Myshkin” /Armenia/ - Small Theatre
13:30 - Agnesa Serobyan “Nahapet Quchak” /Armenia,
Armmono-class/ - Small Theatre
13:30 - Mariam Davtyan "Letter from an Unknown Woman"
/Armenia, Armmono-Debut/ - Chamber Theatre
16:00 - Maria Vidal “Antogone's heart” /Spain, Chile, Argentina
joint project/ - Small theatre
18:00 - Bremner Duthie “Headlong” /USA/ - Chamber Theatre
19:30 - Bilkha Mas Asherov “Yanina” /Israel / - Small Theatre

May 2
16:00 - Mateusz Nowak “Sacrifice” /Poland/ - Puppet Theatre
15:00 - Hayk Paytyan “That love” /Armenia/ - Small Theatre
17:30 - Erna Avetisyan “The Underground” /Armenia/ - Puppet
Theatre / Small stage
19:30 - Irina Megvinetukhutsesi “Yellow angel” /Georgia/
- Puppet Theatre
21:00 - Closing Ceremony - Puppet Theatre

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

МИНИСТЕРСТВО КУЛЬТУРЫ РА
«АРММОНО»
международный театральный фестиваль
Ереван - 2018
с 28 апреля по 2 мая


28 апреля

18:30 - Открытие фестиваля - Кукольный театр
19:00 - Ованес Бабаханян «Десять заповедей»
/США-Армения/ Кукольный театр
20:30 - Римма Пипоян «Привет, Китти!»
(Армения) - Кукольный театр

29 апреля
12:00 - Лилит Багдасарян «О, благословенные дни»
(Армения) - Студенческий театр ЕГИТиК
13:00 - Жаклин Мноян «Степной волк. Impressions»
/Армения/ - Малый театр
14:00 - Рузанна Туниева «Шут» (Армения)
- Малый театр
15:30 - Нарек Багдасарян «ГамлетMachine»
(Армения) - Малый театр
16:30 - Елена Дудич «О Ромео и Джульетте…
только звали их Маргарита и Абульфаз»
/Украина, Арммоно-Триумф / -
Русский театр / Малая сцена
19:30 - Александр Аладышев «Сны Гамлета» / РФ,
Театр одного автора/ - Малый театр

30 апреля
12:30 - Нвард Дудукчян «Возвращаюсь – забудьте»
/Армения, Арммоно-Триумф/ - в доме Мачаненца
(Эчмиадзин)
14:30 - Серхио Ново «Параджанов: праздник жизни»
/ Совместный проект театра «ABREGO» (Испания),
продюсерскoго центра «AGTA» (Португалия) и фестиваля
«Armmono»/ - в доме Мачаненца (Эчмиадзин)
16:30 - Нарине Григорян «Моя семья в моем чемодане»
/ Армения, Арммоно-Триумф / - в доме Мачаненца
(Эчмиадзин)
19:30 - Ирина Джапагова - «Это я - Эдит Пиаф!» / Россия,
Театр одного автора/ - Посольства России в Армении

1 мая
12:00 - Армен Кушкян «В роли Настасьи князь
Лев Николаевич Мышкин» (Армения) - Малый театр
13:30 - Агнеcса Серобян «Наапет Кучак» /Армения,
Арммоно-Класс/ - Малый театр
13:30 - Мариам Давтян «Письмо незнакомки»
/Армения, Арммоно-дебют/ - Камерный театр
16:00 - Мария Видал «Сердце Антигоны» / Испания,
Чили, Аргентина - совместный проект / - Малый театр
18:00 - «Headlong» Бремнер Дати (США) - Камерный театр
19:30 - Бильха Мас Ашеров «Янина» /Израиль/
- Малый театр

2 мая
16:00 – Матеуш Новак «Жертвоприношение»
/Польша/ - Кукольный театр
15:00 - Айк Пайтян «Это любовь ...»
/ Армения/ - Малый театр
17:30 - Эрна Аветисян «Подполье»
/Армения / - Кукольный театр / Малая сцена /
19:30 - «Желтый ангел» Ирина Мегвинетухуцеси
(Грузия) - Кукольный театр
21:00 - Закрытие фестиваля - Кукольный театр