Ժամանակացույց - 2021

ՄՈՆՈՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄՆԵՐԻ
«ԱՐՄՄՈՆՈ»
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԹԱՏԵՐԱԿԱՆ ՓԱՌԱՏՈՆ
ԵՐԵՎԱՆ, ԳՅՈՒՄՐԻ, ԱՐՏԱՇԱՏ – 2021
Մայիսի 30-ից Հունիսի 15-ը


30 մայիսի
18:30 - Փառատոնի բացում - ՀԹԳՄ
19։00 - Լաուրա Ստեփանյան «Կարմիր ծաղիկ» - ՀԹԳՄ
31 մայիսի
18:00 - Ռիմա Պիպոյան «Ել» կարճամետրաժ ֆիլմ - ՀԹԳՄ
18։30 - Թինա Հայրապետյան «Տունը» /Արմմոնո-Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
19։30 - Դրամատուրգները «Արմմոնո» փառատոնում - «Պատմություններ պատերազմի մասին» - ՀԹԳՄ
1 հունիսի
19։00 - Լիլիա Մուկուչյան «9 կյանք» - ՀԹԳՄ
2 հունիսի
19։00 -Նաիրա Եդիգարյան «Դեպի ներս» – ՀԹԳՄ
3 հունիսի
17։00 - Անահիտ Եղիազարյան «Վերջ, վերջապես» /Արմմոնո-Դեբյուտ - ՀԹԳՄ
19։00 - Լենա Գալստյան «Ծիծաղելի մարդու երազը» /Արմմոնո-Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
4 հունիսի
19։00 – Նարինե Ալեքսանյան «ՆԱ» - Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոն
5 հունիսի
19։00 - Նարինե Գրիգորյան «Գոմեշը» - «Հրանտ Մաթևոսյան» մշակութային կենտրոն-թանգարան
6 հունիսի
19։00 - Արման Մաթևոսյան «Պոետի խոստովանությունը» /Արմմոնո-Դեբյուտ/- ՀԹԳՄ
7 հունիսի
17։00 - Հարություն Գալֆայան «Տատիկիս սիրած խնձորները» - ՀԹԳՄ
19։00 – Սերգեյ Դանիելյան «Մոնոֆոբիա» 18+ - ՀԹԳՄ
21։00 - Ավետ Զոհրաբյան «Կարևորը որ արևը շողա ու պատերազմ չլինի» - ՀԹԳՄ
8 հունիսի
19։00 – Զարուհի Խաչատրյան «Զրույց սիրո մասին Ավետիք Իսահակյանի տողերով» - Հ.Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի թատրոն
9 հունիսի
17։00 - Վարդիթեր Ստեփանյան «Կամքը չհարցնելով» - ՀԹԳՄ

ԱՐՄՄՈՆՈՆ՝ ԳՅՈՒՄՐԻՈՒՄ

10 հունիսի
15։00 - Վիկտորիա Ռիյեդո-Հովհաննիսյան- Ֆերյի Թեյլ - Գյումրու Վ.Աճեմյանի անվ. դրամ. թատրոն
19։00 - Նարինե Ալեքսանյան «ՆԱ» - Գյումրու Վ.Աճեմյանի անվ. դրամ. թատրոն

11 հունիսի
19։00 - Սրբուհի Բալայան «Ժենգյալով հաց» - Մհեր Մկրտչյանի անվան արտիստական թատրոն

ԱՐՄՄՈՆՈՆ՝ ԱՐՏԱՇԱՏՈՒՄ

12 հունիսի
12։00 - Վիկտորիա Ռիյեդո-Հովհաննիսյան - Ֆերյի Թեյլ - Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվ. դրամ. թատրոն
13։30 - Վյաչեսլավ Հայրապետյան «Ծխախոտի վնասների մասին» - Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվ. դրամ. թատրոն
15։00 – Զարուհի Խաչատրյան «Զրույց սիրո մասին Ավետիք Իսահակյանի տողերով» - Արտաշատի Ամո Խարազյանի անվ. դրամ. թատրոն
13 հունիսի
17։00 - Դրամատուրգները «Արմմոնո» փառատոնում - «Սիրային պատմություններ» - ՀԹԳՄ
14 հունիսի
19։00 - Հասմիկ Սուվարյան «Հասմիկ» - Հովհ. Թումանյանի անվ. տիկնիկային թատրոն
15 հունիսի
19։00 - Գոռ Համբարձումյան «Ագռավն ասաց» - ՀԹԳՄ
20։00 – Փառատոնի փակում

ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԱՌՑԱՆՑ ԾՐԱԳԻՐ

Անտոն Մոզգալյով՝ «Դահիճը» (ՌԴ)
Վիկտոր Բուգակով՝ «Սեկտոր գազա» (ՌԴ)
Մարինա Կորոբեյնիկովա՝ «Մայրական ծովերի հետքերը» (ՌԴ)
Յուլիա Դյուսեբովա՝ «Մեկին, ով գիտի» (Ղազախստան)
Գալինա Լոբանոկ՝ «Առանց դիմափոշի» (Բելառուս)
Ամիր Մեյ- Թալ՝«Եռապատկեր» (Իսրայել)