Ժամանակացույց-2017/Program-2017

Ժամանակացույց-2017/Program-2017
ՀՀ ԱՌԱՋԻՆ ՏԻԿԻՆ ՌԻՏԱ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻ ԲԱՐՁՐ ՀՈՎԱՆՈՒ ՆԵՐՔՈ
ՀՀ ՄՇԱԿՈՒՅԹՒ ՆԱԽԱՐԱՐՈՒԹՅՈՒՆ
Մոնոներկայացումների
«ԱՐՄՄՈՆՈ»
Միջազգային թատերական փառատոն
Երևան - 2017
ապրիլի 29-ից մայիսի 3-ը




29 ապրիլի
18:30 - Փառատոնի բացում - Տիկնիկային թատրոն
19:00 - Նարինե Գրիգորյան «Իմ ընտանիքը իմ ճամպրուկում է» /Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
20:00 - Նորա Բադալյան «Էքստրավագանզա» /Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն/փոքր բեմ

30 ապրիլի
14:00 - Աիդա Հովհաննիսյան «Արտույտը» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Փոքր թատրոն
14:30 - Ժակլինա Մնոյան «Մեդեա» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Փոքր թատրոն
15:00 - Արև Հակոբյան «Նամակ լռությունից» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Փոքր թատրոն
16:00 - Արա Ասատուրյան «Զվարճալի ծերունին» /Հայաստան, Արմմոնո-Տրիումֆ/ /Հայ-Լեհական նախագիծ/ - Փոքր թատրոն
17:00 - Ալվարդ Ստեփանյան «Տունը» /Հայաստան, Գավառի Լ. Քալանթարի անվան դրամատիկական թատրոն/ - Հ. Պարոնյանի անվ. թատրոն/փոքր բեմ
18:00 - Հարություն Մելիք-Բեկյան «Ապրել եմ ուզում» ըստ «Հիվանդասենյակ N6» /Հայաստան/ - Հ. Պարոնյանի անվ. թատրոն/փոքր բեմ
19:00 - Ալեքսեյ Շտիրբուլ «Ծաղիկներ Էլջերնոնի համար» /Մոլդովա/ - Փոքր թատրոն

1 մայիսի
14:00 - Ջուլիա Ռոսա Ստոքլ «Լքելով Զիլլեր հովիտը» /Ավստրիա/ - Փոքր թատրոն
16:00 - Նվարդ Դուդուկչյան «Վերադառնում եմ, մոռացեք…» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Գ. Սունդուկյանի անվ. թատրոն
17:00 – Լարիսա Կադիրովա «Լաց մի´ եղեք իմ ետևից երբեք» /Ուկրաինա/ - Հ. Պարոնյանի անվ. թատրոն/փոքր բեմ
18:00 - Լիա Սարգսյան - «Հույս» /Հայաստան, Մոնոօպերա/ - Կամերային երաժշտական թատրոն
18:30 - Մարիա Վիդալ «Արյունոտ հարսանիք» /Իսպանիա/ - Փոքր թատրոն
20:00 - Արսեն Ստեփանյան «Մնաս բարով Պայաց» /Հայաստան, Մոնոօպերա / - Կամերային երաժշտական թատրոն

2 մայիսի
16:00 - Մատեուշ Դեշկևիչ «Լինելով Չարլի Չապլին» /Լեհաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
17:00 - Սուսաննա Բաղդասարյան-Ֆլեյս «Ապրել եմ ուզում» /Ֆրանսիա-Հայաստան, Արմմոնո-Տրիումֆ/ - ՊՀԹ
18:00 - Աիդա Սիմոն «Wanted» /Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն/փոքր բեմ
18:00 - Մարիետա Սարգսյան «Կանայք, կատուներ և այլ կենդանիներ» /Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
19:00 - Դմիտրի Բոզին «Արքա-աղջիկը» /Ռուսաստան/ - Տիկնիկային թատրոն
20:00 - Արմեն Սարգսյան «Կարոտել եմ» /Հայաստան/ - Համազգային թատրոն
20:30 - Արմեն Քուշկյան - «Վահե» /Հայաստան/ - Փոքր թատրոն

3 մայիսի
16:00 - Արա Ասատուրյան «Խելագարի հիշատակարան» /Հայաստան/ - Հ. Ղափլանյանի անվ. դրամ. թատրոն
17:00 - Իվանե Կուրասբեդիանի «Ես եմ Նիկոլայ Գումիլյովը» /Վրաստան/ - Հ. Պարոնյանի անվ. թատրոն/փոքր բեմ
18:00 - Բեսո Զանգուրի «Փսիխոզ 4.48» /Վրաստան/ - Համազգային թատրոն
19:00 - Քրիստինա Կարապետյան «Նորա» /Հայաստան-Արմմոնո,Դեբյուտ/ - ՀԹԳՄ
20:00 - Տաթև Ղազարյան «Սովորական օր» /Հայաստան/ - Համազգային թատրոն
21:00 - Փառատոնի փակում - Համազգային թատրոն


UNDER THE HIGH PATRONAGE OF THE FIRST LADY OF THE REPUBLIC OF ARMENIA RITA SARGSYAN
MINISTRY OF CULTURE OF THE REPUBLIC OF ARMENIA
“ARMMONO”
International Festival of Mono-Performances
Yerevan 2017
April 29 - May 3


April 29
18:30 – Opening ceremony – Puppet Theatre
19:00 – Narine Grigoryan “My family is in my suitcase” /Armenia/ - Puppet Theatre
20:00 – Nora Badalyan “Extravaganza” /Armenia/ - Puppet Theatre / small stage

April 30
14:00 - Aida Hovhannisyan “The Lark” /Armenia, Armmono – Debut /- Small Theatre
14:30 - Jackline Mnoyan “Medea” /Armenia, Armmono - Debut/ - Small Theatre
15:00 – Arev Hakobyan “Letter from the Silence” /Armenia, Armmono - Debut/ - Small Theatre
16:00 - Ara Asaturyan “The Funny Old Man” / Armenian – Polish project/ Small Theatre
17:00 - Alvard Stepanyan “The Home” /Armenia, Gavar State Dramatic Theater after L. Qalantar/ H. Paronyan State Musical Comedy Theatre/ small stage
18:00 - Harutyun Meliq-Bekyan “I want to live” by “Ward №6” /Armenia/ - H. Paronyan State Musical Comedy Theatre/ small stage
19:00 - Alexei Shtyrbul “Flowers for Algernon” /Moldova/ - Small Theatre

May 1
14:00 - Julia Rosa Stöckl “ Leaving Ziller Valley”/Austria/ - Small Theatre
16:00 – Nvard Dudukchyan “I come back, forget…” / Armenia, Armmono - Debut/ - National Academic Theater after G. Sundukyan
17:00 – Larisa Kadirova “Never cry for me” /Ukraine/ - H. Paronyan State Musical Comedy Theatre / small stage
18:00 – Lia Sargsyan “The Hope” /Armenia, Monoopera/ - The State Musical Chamber Theatre
18:30 - María Vidal “Blood Wedding” /Spain/ - Small Theatre
20:00 – Arsen Stepanyan “Goodbye Pagliacci” /Armenia, Monoopera / - The State Musical Chamber Theatre

May 2
16:00 – Mateusz Deskiewicz “Being Charlie Chaplin”/Poland/ - Puppet Theatre
17:00 – Susanna Baghdasaryan-Fleys “I want to live” / France – Armenia / - State Youth Theatre
18:00 – Aida Simon “Wanted” /Armenia/ - Puppet Theatre / small stage
18:00 – Marieta Sargsyan “Women, cats and other animals” /Armenia/ - Small Theatre
19:00 – Dmitry Bozin “The Girl King” /Russia/ - Puppet Theatre
20:00 – Armen Sargsyan “I miss...” /Armenia/ - Hamazgayin Theatre
20:30 – Armen Quskyan “Vahe” /Armenia/ - Small Theatre

May 3
16:00 – Ara Asaturyan “Diary of a Madman” /Armenia/ - Drama Theater after H. Ghaplanyan
17:00 – Ivane Kurasbediani “I am Nikolay Gumilyov” /Georgia/ - H. Paronyan State Musical Comedy Theatre/ small stage
18:00 – Beso Zanguri “4:48 Psychosis” /Georgia/ - Hamazgayin Theatre
19:00 – Qristina Karapetyan “Nora” / Armenia, Armmono - Debut / - Armenia Theatre Workers Union
20:00 – Tatev Ghazaryan “Average day”/Armenia/ - Hamazgayin Theatre
20:30 – Closing Ceremony - Hamazgayin Theatre