Արմմոնո-2019 Ժամանակացույց / Armmono-2019 program

«ԱՐՄՄՈՆՈ»
Միջազգային թատերական փառատոն
Երևան - 2019
ապրիլի 30-ից մայիսի 4-ը

30 ապրիլի
18:00 - Փառատոնի բացում – Տիկնիկային թատրոն
18:30 - Անտոն Մոզգալյով «Ֆաուստ. Ծես» /ՌԴ/ - Տիկնիկային թատրոն
19:30 - Նորա Բադալյան «Նրանց քույրը» /Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
20:30 - Կարինե Ջանջուղազյան «Ճնճղուկ Էդիթը» /Հայաստան/ - Տիկնիկային թատրոն

1 մայիսի
18:30 - Դավիթ Աբրահամյան «+1» /Հայաստան/ - Ուսանողական թատրոն
19:30 - Դավիթ Հակոբյան «Սպիտակ նապաստակ, կարմիր նապաստակ» /Հայաստան/ Համազգային թատրոն / Փորձասենյակ
21:00 - Գրիգոր Բաղդասարյան «Մանկության երկու դոլար» /Հայաստան/ - Կամերային թատրոն

2 մայիսի
15:00 - Էրիկ Գրիգորյան «Վրիժառուն» /Հայաստան/ - ՀԹԳՄ
16:00 - Ելենա Մոտովիլովա «Պատկեր սառած պատուհանին» /Ուկրաինա/ - Հ․Պարոնյանի անվ․ թատրոն / Փոքր բեմ
17:00 - Մերի Սահակյան «Մի կյանքի պատմություն» /Հայաստան/ - Փոքր թատրոն
18:00 - Միխայիլ Արջևանիձե «Ա լյա Շալյապին» /Վրաստան/ - Լոֆտ
19:00 - Մենտոր Զիմբարայш «Ամոկ» /Ալբանիա/ - Փոքր թատրոն
20:30 - Յակով Շապիրո «Եկեք, ծիծաղեք և երգեք Յակով Շապիրոյի հետ» /Իսրայել/ - Լոֆտ

3 մայիսի
15:00 - Վալենտինա Դավիթավյան «Ուղղակի Ֆրիդա» /Հայաստան/ - Աբովյանի դրամ․ թատրոն
16:00 - Դավիթ Աբրահամյան «+1» /Հայաստան/ - Աբովյանի դրամ․ թատրոն
17:00 - Լիանա Ավետիսյան «ԱԻՆ, 911, լսում եմ Ձեզ» /Հայաստան/ - Աբովյանի դրամ․ թատրոն
18:30 - Կամիլա Կամինսկա «Կարամազովի կանայք» /Լեհաստան/ - Փոքր թատրոն
20:00 - Արման Սարիբեկյան «Նիժինսկի կամ Կապույտ Աստված» /Ֆրանսիա/ - Փոքր թատրոն

4 մայիսի
14:00 - Արամ Գյուրջյան «Սև մարդը» /Հայաստան/ - Ռուսական արվեստի թանգարան
15:30 - Նիկոլոզ Պաիկրիձե «Գիշերն ու Թութակը» /Վրաստան/ - Փոքր թատրոն
17:00 - Հասմիկ Հարությունյան «Համբարձման գիշեր» /Հայաստան/ - Հ․Թումանյանի տուն- թանգարան
18:00 - Արա Ասատուրյան «Ձմեռային ճանապարհ» /Հայաստան/ - ՀԹԳՄ
19:30 - Հենրիխ Պետրոսյան «Պոետի խոստովանությունը» /Վրաստան/ - Փոքր թատրոն
21:00 - Փակման արարողություն - «Բանալի» (Հասցե` Բյուզանդի 1/3)
-- --
“ARMMONO”
International Festival of Mono-Performances
Yerevan 2019
April 30 - May 4

April 30
18:00 – Opening ceremony – Puppet Theater
18:30 – Anton Mozgalev “Faust. The Ritual” /Russian Federation/ - Puppet Theater
19:30 – Nora Badalyan “Sister of” /Armenia/ - Small Theater
20:30 – Karine Janjughazyan “Edith – The Little Sparrow” /Armenia/ - Puppet Theater

May 1
18:30 – Davit Abrahamyan “+1” /Armenia/ - Student Theater
19:30 – Davit Hakobyan “White rabbit Red rabbit” /Armenia/ Hamazgayin Theater/ Rehearsal hall
21:00 – Grigor Baghdasaryan “Two dollars of childhood” /Armenia/ - Chamber Theater

May 2
15:00 – Erik Grigoryan “The Avenger”/Armenia/ - Theatre Workers Union of Armenia
16:00 – Elena Motovylova “Picture on the frozen window” /Ukraine/ - H. Paronyan Theater/ Small stage
17:00 – Meri Sahakyan “The story of a life” /Armenia/ - Small Theater
18:00 - Mikhail Arjevanidze “A la Chaliapin” /Georgia/ - Loft
19:00 – Mentor Zymberaj “AMOK” /Albania/ - Small Theater
20:30 - Yaacov Shapiro “Come, Laugh, and Sing with Yaacov Shapiro” /Israel/ - Loft

May 3
15:00 - Davit Abrahamyan “+1” /Armenia/- Abovyan Drama Theater
16:00 – Valentina Davitavyan “Just Frida” /Armenia/ - Abovyan Drama Theater
17:00 – Lianna Avetisyan “MES, 911, I’m listening you” /Armenia/ - Abovyan Drama Theater
18:30 - Kamila Kaminska “The Karamazow’s wives” /Poland/ - Small Theater
20:00 – Arman Saribekyan “Nijinsky or The Blue God” /France/ - Small Theater

May 4
14:00 – Aram Gyurjyan “The Black man” /Armenia/ - Museum of Russian Art
15:30 - Nikoloz Paikridze “The Night and a Parrot”/Georgia/ - Small Theater
17:00 – Hasmik Harutyunyan “The Night of Ascension” /Armenia/ - H. Tumanyan Museum
18:00 – Ara Asaturyan “Winter road” /Armenia/ - Theatre Workers Union of Armenia
19:30 – Henrikh Petrosyan “Poet's Confession” /Georgia/ - Small Theater
21:00 - Closing ceremony - ”Banali”