Ժամանակացույց

Ժամանակացույց
ՄՈՆՈՆԵՐԿԱՅԱՑՈՒՄՆԵՐԻ
«ԱՐՄՄՈՆՈ»
ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ԹԱՏԵՐԱԿԱՆ ՓԱՌԱՏՈՆ
ԵՐԵՎԱՆ, ՎԱՆԱՁՈՐ – 2020
ՕԳՈՍՏՈՍԻ 1-ԻՑ 10-Ը


1 օգոստոսի
11:00 - Փառատոնի բացում - «Հրանտ Մաթևոսյան» մշակութային կենտրոն-թանգարան * բացօթյա - առցանց
18:30 - Նարինե Գրիգորյան «Գոմեշը» /Հայաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց – ցուցասրահ * բացօթյա
20:30 - Միրիամ Էնջլ «Զարթոնք» /Իսրայել/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա – առցանց
2 օգոստոսի
19:30 - Կարինե Խոդիկյան «Ինչպես խույս տվեցի քովիդից, բայց…» /Հայաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
20: 30 - Վահրամ Զարյան «Առցանց հանդիպում» /Ֆրանսիա/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
3 օգոստոսի
19:30 - Արամ Հայրապետյան «Հեռագիր» /Հայաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
20:30 - Իրինա Մեգվինետուխուցեսի «Դեղին հրեշտակը» /Վրաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
21:30 - Իվանե Կուրասբեդիանի «Ես եմ Նիկոլայ Գումիլյովը» /Վրաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
4 օգոստոսի
18:30 - Քրիստինա Սիմոնյան «Նատաշայի երազանքը» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Մոսկվայի տուն մշակութային գործարար կենտրոն * բացօթյա - առցանց
20:00 - Դավիթ Աբրահամյան «Անտեսանելին» /Հայաստան / - Մոսկվայի տուն մշակութային գործարար կենտրոն * բացօթյա - առցանց
5 օգոստոսի
19:30- Նաիրա Եդիգարյան «Դեպի ներս» /Հայաստան/ - Մոսկվայի տուն մշակութային գործարար կենտրոն * բացօթյա - առցանց
20:30 - Դիանա Կալանդարիշվիլի «Սփոփանք ապոկալիպսիսով» /Լիտվա-Ուկրաինա/ -Մոսկվայի տուն մշակութային գործարար կենտրոն * բացօթյա - առցանց
6 օգոստոսի
19:00 - Թեհմինա Աբրահամյան «Վերջին փորձ» - /Հայաստան/ - Մոսկվայի տուն, մշակութային գործարար կենտրոն * բացօթյա - առցանց
20:30 – Դավիթ Եղիազարյան «Տիեզերքը մեր տունն է» /Հայաստան/ - Մոսկվայի տուն մշակութային գործարար կենտրոն * մանկական, բացօթյա - առցանց
7 օգոստոսի
19:00 - Լիլյա Մուկուչյան «Մենախոսություն կնոջ մասին» /Հայաստան/- Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
20:00 - Անտոն Մոզգալյով «Կալիգուլա. Մեռած քաղաք» /Ռուսաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
21:00 - Լիրա Այլարովա «Քասթինգ» /Ռուսաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա – առցանց
8 օգոստոսի
ԱՐՄՄՈՆՈՆ` Վանաձորում
19:00 - ՀՀ ժողովրդական արտիստ Հակոբ Ազիզյան «Մատյան ողբերգություն» /Հայաստան/ - Վանաձորի Հ.Աբելյանի անվան դրամատիկական թատրոն * բացօթյա - առցանց
20:00 - ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ Արամայիս Սարգսյան «Մի ֆունտ սիրտ» /Հայաստան/ - Վանաձորի Հ.Աբելյանի անվան դրամատիկական թատրոն * բացօթյա – առցանց
9 օգոստոսի
19:00 - Մելսիդա Հակոբյան «Անծանոթուհու նամակը» /Հայաստան, Արմմոնո-Դեբյուտ/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց- ցուցասրահ * բացօթյա - առցանց
20:30 - Նարեկ Բաղդասարյան «Քարանձավի մարդը» /Հայաստան /«Թիվ 15 սրճարան» * բացօթյա – առցանց
10 օգոստոսի
18:00 - Զարուհի Խաչատրյան «Զրույց սիրո մասին Ավետիք Իսահակյանի տողերով» /Հայաստան/ - Հ. Պարոնյանի անվան երաժշտական կոմեդիայի պետական թատրոն*առցանց
19:30 - Նարինե Գրիգորյան «Գոմեշը» /Հայաստան/ - Զուլում և Մուշեղ Գրիգորյանների արվեստանոց – ցուցասրահ * բացօթյա

"ARMMONO"
INTERNATIONAL FESTIVAL
OF MONO PERFORMANCES
YEREVAN, VANADZOR – 2020
AUGUST 1 – 10

August 1
11:00 - Opening ceremony - "Hrant Matevosyan" Cultural Center and Museum * open air - online
18:30 - Narine Grigoryan "The Buffalo" /Armenia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air
20:30 - Miriam Engel "Awake" /Israel/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air - online
August 2
19:30 - Karine Khodikyan "How I avoided the Covid, but…" /Armenia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air - online
20:30 - Vahram Zaryan "Online meeting" /France/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air - online
August 3
19:30 - Aram Hayrapetyan "Telegram" /Armenia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air - online
20:30 - Irina Megvinetukhucesi "Yellow Angel" /Georgia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air - online
21:30 - Ivane Kurasbediani "I am Nikolay Gumilyov" /Georgia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air - online
August 4
18:30 - Cristina Simonyan "Natasha's dream" /Armenia, Armmono Debut/ - "Moscow House" cultural - business center * open air - online
20:00 - David Abramyan "Invisible" /Armenia/ - "Moscow House" cultural - business center * open air - online
August 5
19:30 - Naira Edigaryan "Inside" /Armenia/ - "Moscow House" cultural - business center * open air - online
20:30 - Diana Kalandarishvili "Apocalypse" / Lithuania-Ukraine/ - "Moscow House" cultural - business center * open air - online
August 6
19:00 – Tehmina Abrahamyan “Last rehearsal” –/Armenia/ - "Moscow House" cultural - business center * open air – online
20:30 – David Yeghiazaryan “The Universe is our home” - /Armenia/ - "Moscow House" cultural - business center * open air – online
August 7
19:00 – Lilya Mukuchyan “The Monologue of a Woman” /Armenia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air – online
20:00 – Anton Mozgalyov “Caligula. Dead city” /Russia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air – online
21:00 – Lira Aylarova “Casting” /Russia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air – online
August 8
ARMMONO in Vanadzor
19:00 - People's Artist of the Republic of Armenia Hakob Azizyan “The Book of Sadness” - /Armenia/ - Vanadzor State Drama Theatre named H. Abelyan * open air – online
20:00 - Honored Art Worker of the Republic of Armenia Aramais Sargsyan “One Pound Heart ” - /Armenia/ - Vanadzor State Drama Theatre named H. Abelyan * open air – online
August 9
19:00 – Melsida Hakobyan “Letter from an Unknown Woman” /Armenia, Armmono-Debut/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air – online
20:00 – Narek Baghdasaryan “Caveman” /Armenia/ “Café № 15” * open air – online
August 10
18:00 - Zaruhi Khachatryan "A conversation about love with Avetik Isahakyan's lines” / Armenia / - H. Paronian State Theater of Musical Comedy * online
18:30 - Narine Grigoryan "The Buffalo" /Armenia/ - Zulum and Mushegh Grigoryan's Studio/exhibition hall * open air